Νέες ειδικότητες στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Βέροιας – αιτήσεις έως 31 Μαΐου

Στο Εσπερινό Επαγγελματικό Λύκειο Βέροιας (ΕΠΑΛ) στο Εργοχώρι (Σταδίου 121) θα λειτουργήσουν το σχολικό έτος 2018-2019 οι παρακάτω τομείς – ειδικότητες:

Στους απόφοιτους του Εσπερινού ΕΠΑΛ δίδεται απολυτήριο ισότιμο με του Γενικού Λυκείου και ΠΤΥΧΙΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, πρόσβαση σε ΤΕΙ και Πανεπιστήμια με ειδικές πανελλαδικές εξετάσεις αποφοίτων ΕΠΑΛ.
Οι κάτοχοι απολυτηρίου ΓΕΛ εγγράφονται στη Β’ τάξη και παρακολουθούν ΜΟΝΟ μαθήματα ειδικότητας.
Ηλεκτρονικές δηλώσεις προτίμησης από 14 έως 31 Μαΐου 2018 (19:00-21:00).
Απαραίτητοι οι κωδικοί TAXISNET και email.

Πληροφορίες – εγγραφές: 2331077527 – 6932331840

Ειδικότητες που θα λειτουργήσουν το σχολικό έτος 2018-2019

Στο σχολείο μας λειτουργούν οι εξής τομείς και ειδικότητες:
Τομέας Υγείας ? Πρόνοιας ? Ευεξίας

ειδικότητες
Βοηθός Νοσηλευτή
Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων
Αισθητικής Τέχνης (Νέα)

Τομέας Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού:

ειδικότητα
Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων

Τομέας Πληροφορικής

ειδικότητα
Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ

Τομέας Μηχανολογίας Τεχνικός Μηχανολογικών:

ειδικότητες
Εγκαταστάσεων και Κατασκευών
Τεχνικός Θερμικών και Υδραυλικών Εγκαταστάσεων και Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου (Νέα)
Τεχνικός Οχημάτων

Ηλεκτρονικές δηλώσεις προτίμησης: 14-31 Μάη
Εγγραφές: 21-29 Ιούνη

Δηλώσεις προτίμησης ΕΠΑΛ και ΓΕΛ για το νέο σχολικό έτος

Από τις 14 Μαΐου και ώρα 10:00 έως τις 31 Μαΐου 2018 και ώρα 14:00 θα μπορούν οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημοσίων Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2018-2019, να υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής – Δήλωση Προτίμησης».

Οι αιτήσεις γίνονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.