Ανάρτηση βαθμολογιών Πανελλαδικών εξετάσεων ΕΠΑ.Λ

Οι βαθμολογίες των υποψηφίων στις Πανελλαδικές εξετάσεις θα αναρτηθούν σε όλα τα ΕΠΑ.Λ το μεσημέρι της Παρασκευής 29 Ιουνίου 2018, περί τη 13.00 μ.μ., οπότε θα αναρτηθούν και στην επίσημη ιστοσελίδα του ΥΠΠΕΘ.

Υποβολή αιτήσεων για μαθητές που απορρίφθηκαν

Υποβολή αιτήσεων για μαθητές που απορρίφθηκαν: οι μαθητές οι οποίοι απορρίφθηκαν λόγω απουσιών το σχ. έτος 2017-2018 μπορούν να υποβάλουν Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής- Δήλωση Προτίμησης για ΕΠΑΛ – ΓΕΛ, από 25 έως και 29 Ιουνίου 2018.

Β΄ φάση των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφών στα Επαγγελματικά Λύκεια

Από το Υπουργείο Παιδείας ανακοινώθηκε ότι η Β΄ φάση των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφών στα Επαγγελματικά Λύκεια θα πραγματοποιηθεί από τις 25-29 Ιουνίου 2018. Για το λόγο αυτό η ηλεκτρονική πλατφόρμα https://e-eggrafes.minedu.gov.gr θα είναι ανοικτή για να υποδεχτεί νέες αιτήσεις εγγραφής.

Παράλληλα από τις 22 μέχρι τις 29 Ιουνίου (ώρα 14.00) θα γίνεται η επιβεβαίωση των εγγραφών της Α΄ φάσης των ηλεκτρονικών αιτήσεων και από 2-6 Ιουλίου η επιβεβαίωση των εγγραφών της Β΄ φάσης κατά την ημέρα λειτουργίας των σχολείων.

Υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με την από 09-05-2018 (Φ1α/73611/Δ4) εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ, μετά την οριστική κατάταξή τους σε συγκεκριμένο ΕΠΑ.Λ. οι ενδιαφερόμενοι/ες (γονείς, κηδεμόνες) θα ενημερωθούν μέσω της εφαρμογής e-eggrafes και οφείλουν να παρουσιαστούν τις παραπάνω ημερομηνίες (22-29/6 και 2-6/7) για την οριστική εγγραφή, ανανέωση εγγραφής προσκομίζοντας όσα δικαιολογητικά απαιτούνται.

Αποτελέσματα και εγγραφές

Τα αποτελέσματα για όλες τις τάξεις έχουν βγει. Για εγγραφή και ελέγχους μπορούν οι μαθητές να έρχονται στο σχολείο από 20 έως 29 Ιούνη.
Το σύστημα για ηλεκτρονικές δηλώσεις προτίμησης -για όσους δεν πρόλαβαν- θα ανοίξει από 27 έως 29 Ιούνη.
Απολυτήρια και πτυχία προς το παρόν δεν εκδίδονται, με εντολή του υπουργείου, λόγω τεχνικού προβλήματος.

Παράταση εγγραφών μέχρι 6 Ιουνίου

ηλεκτρονικές δηλώσεις προτίμησης μέχρι 6 Ιούνη.
εγγραφές 20-29 Ιούνη
τηλ επικοινωνίας: 2331077527, 6932331840

ειδικότητες
1 Βοηθός Νοσηλευτή