Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής μαθητών/-τριών για το σχολικό έτος 2020 ? 2021.

Οι μαθητές/-τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή
να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. για
το σχολικό έτος 2020 ? 2021, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από 18
Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως και 2
Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59.

Στο 3ο Εσπερινό ΕΠΑΛ Βέροιας λειτουργούν:

Στη β’ τάξη οι τομείς:
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ

ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΕΥΕΞΙΑΣ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Στη γ’ τάξη οι ειδικότητες:
(ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ)
Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών
Τεχνικός Θερμικών και Υδραυλικών Εγκαταστάσεων και Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου
Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης Αερισμού και Κλιματισμού (ΝΕΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ) Τεχνικός Οχημάτων

(ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ)
Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων Εγκαταστάσεων και Δικτύων

(ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΕΥΕΞΙΑΣ)
Βοηθός Νοσηλευτή
Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων
Βοηθός Φαρμακείου (ΝΕΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

(ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ)
Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ

Νέες ειδικότητες στο εσπερινό επαλ Βέροιας

Ενόψει των ηλεκτρονικών εγγραφών για το σχολικό έτος 2020-2021 θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους ενδιαφερόμενους ότι εγκρίθηκαν για το σχολείο μας οι εξής νέες ειδικότητες:

στον τομέα Μηχανολογίας
Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού

στον τομέα Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας
Βοηθός Φαρμακείου

Σημαντική ενημέρωση προς όλους τους μαθητές του 3ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Βέροιας

Με βάση το έγγραφο του ΥΠΑΙΘ με αρ. πρωτ. 64251/ΓΔ4 θα πρέπει να γίνει έλεγχος καταχώρησης στοιχείων στο πληροφοριακό σύστημα myschool για όλους τους μαθητές του σχολείου μας. Ιδιαίτερη προσοχή θα πρέπει να δοθεί (εκτός των υπολοίπων στοιχείων που προκύπτουν από την ταυτότητα/διαβατήριο που έχετε προσκομίσει με την εγγραφή σας) στον έλεγχο της διεύθυνσης κατοικίας (οδός, αριθμός, δήμος, ταχυδρομικός κώδικας).
Ως εκ τούτου θα πρέπει να προσκομίσετε/αποστείλετε στους υπεύθυνους των τμημάτων έγγραφο από όπου προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας σας.

Οδηγίες για την εκτύπωση Βεβαίωσης μόνιμης κατοικίας από το Gov.gr:
Στην αναζήτηση στο google θα γράψετε τη λέξη GOV (ή μεταβαίνετε στο https://www.gov.gr/). Αφού εισέλθετε στη σελίδα, στο πλαίσιο αναζήτησης θα γράψετε ??βεβαίωση κατοικίας?? (χωρίς τα αυτάκια).
Το αποτέλεσμα της αναζήτησης θα σας εμφανίσει ως πρώτη επιλογή την «ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ» .
Κάνετε κλικ πάνω στην «ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ» και πατήστε το «κουμπί» «ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ», όπου θα πρέπει να καταχωρήσετε τους προσωπικούς κωδικούς taxis για να εκδώσετε την βεβαίωση κατοικίας.