Σημαντική ενημέρωση προς όλους τους μαθητές του 3ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Βέροιας

Με βάση το έγγραφο του ΥΠΑΙΘ με αρ. πρωτ. 64251/ΓΔ4 θα πρέπει να γίνει έλεγχος καταχώρησης στοιχείων στο πληροφοριακό σύστημα myschool για όλους τους μαθητές του σχολείου μας. Ιδιαίτερη προσοχή θα πρέπει να δοθεί (εκτός των υπολοίπων στοιχείων που προκύπτουν από την ταυτότητα/διαβατήριο που έχετε προσκομίσει με την εγγραφή σας) στον έλεγχο της διεύθυνσης κατοικίας (οδός, αριθμός, δήμος, ταχυδρομικός κώδικας).
Ως εκ τούτου θα πρέπει να προσκομίσετε/αποστείλετε στους υπεύθυνους των τμημάτων έγγραφο από όπου προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας σας.

Οδηγίες για την εκτύπωση Βεβαίωσης μόνιμης κατοικίας από το Gov.gr:
Στην αναζήτηση στο google θα γράψετε τη λέξη GOV (ή μεταβαίνετε στο https://www.gov.gr/). Αφού εισέλθετε στη σελίδα, στο πλαίσιο αναζήτησης θα γράψετε ??βεβαίωση κατοικίας?? (χωρίς τα αυτάκια).
Το αποτέλεσμα της αναζήτησης θα σας εμφανίσει ως πρώτη επιλογή την «ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ» .
Κάνετε κλικ πάνω στην «ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ» και πατήστε το «κουμπί» «ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ», όπου θα πρέπει να καταχωρήσετε τους προσωπικούς κωδικούς taxis για να εκδώσετε την βεβαίωση κατοικίας.