Εκδήλωση «Μεταμόσχευση μυελού των οστών – δώρο ζωής» στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Βέροιας

0h

Τη Τρίτη 12.12.2023 πραγματοποιήθηκε στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Βέροιας η εκδήλωση «Μεταμόσχευση μυελού των οστών – δώρο ζωής». Την εκδήλωση οργάνωσε το τμήμα Γ΄ Νοσηλευτικής με τις εκπαιδευτικούς Καραλή Νεκταρία & Τσίγκιαουρ Μαρία, στα πλαίσια του σχολικού προγράμματος που πραγματοποιεί και παρακολούθησαν τα τμήματα του Τομέα Υγείας και άλλων ειδικοτήτων. Ομιλητές ήταν ο αιματολόγος Παπαδημητρίου Στέργιος, ο ιδρυτής της ομάδας «Εθελοντές δότες μυελού των οστών» Ιατρόπουλος Αντώνης και ο Βρεττός Ιωάννης.

0e Continue reading

Ενημέρωση για την Μεταμόσχευση του Μυελού των Οστών

τη Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2023
στην Αίθουσα Προβολών του Εσπερινού ΕΠΑΛ Βέροιας
Διοργάνωση Γ΄Ν Continue reading

οι μαθήτριες & οι μαθητές του Εσπερινού ΕΠΑΛ Βέροιας θα παρακολουθήσουν τη Δευτέρα 12.12.2023, στον κινηματογράφο Σταρ την κινηματογραφική ταινία «Η Φόνισσα»

2023.12.11 Η Φόνισσα ΣΤΑΡ
οι μαθήτριες & οι μαθητές των τμημάτων της Β’ τάξης των τομέων Υγείας Πρόνοιας και Ευεξίας (Β΄ΥΓ3), Ηλεκτρολογίας (Β΄Η), και Μηχανολογίας (Β΄Μ2), και των τμημάτων της Γ’ τάξης των ειδικοτήτων: Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ (Γ΄Π), Τεχνικός Οχημάτων (Γ΄Ο), Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων Εγκαταστάσεων και Δικτύων (Γ΄Η), Βοηθός Νοσηλευτή (Γ΄Ν) και Βοηθός Φαρμακείου (Γ΄Φ), θα παρακολουθήσουν τη Δευτέρα 12.12.2023, στον κινηματογράφο Σταρ την κινηματογραφική ταινία «Η Φόνισσα» σε σκηνοθεσία Εύας Νάθενα και σενάριο της Κατερίνας Μπέη μεταφορά στη μεγάλη οθόνη του διαχρονικού και σημαντικού μυθιστορήματος του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη.
οργάνωση Εκπαιδευτικός Όμιλος Λέσχη Κινηματογράφου

«Στολισμός» με χριστουγεννιάτικα λαμπάκια της πινακίδας του σχολείου και της εισόδου του γραφείου του διευθυντή

368121389_1003996877568089_4989846420183092266_n

το Εσπερινό ΕΠΑΛ Βέροιας ευχαριστεί θερμά τους μαθητές Βλαχόπουλο Θωμά και Γκούμα Γεώργιο του τομέα Ηλεκτρολογίας και τον εκπαιδευτικό Πετρόπουλο Αθανάσιο για τον «στολισμό» με χριστουγεννιάτικα λαμπάκια της πινακίδας του σχολείου και της εισόδου του γραφείου του διευθυντή με τα φωτάκια χορηγού που θέλει να παραμείνει ινκόγκνιτο. Continue reading

Οι μαθητές/τριες του τμήματος Β΄ΥΓ3 (Τομέας Υγείας, Πρόνοιας, Ευεξίας) του Εσπερινού ΕΠΑΛ Βέροιας πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στο Μουσείο ανθρώπινου σώματος

0n

Οι μαθητές/τριες του τμήματος Β΄ΥΓ3 (Τομέας Υγείας, Πρόνοιας, Ευεξίας) του Εσπερινού ΕΠΑΛ Βέροιας πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στο Μουσείο ανθρώπινου σώματος, στον Nouvelle Πολυχώρο, στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης, τη Τετάρτη 06.12.2023 με συνοδούς τις εκπαιδευτικούς Καραλή Νεκταρία & Παπανδρώνη Αντωνία
Continue reading

0a

Οι μαθητές/τριες της ειδικότητας ô (Βοηθός Βρεφονηπιοκόμου) του Εσπερινού ΕΠΑΛ Βέροιας πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στο χώρο Τεχνών Βέροιας στη Μουσικοχορευτική παράσταση: «Όταν έχω εσένα». Οργάνωση Κέντρο μέριμνας ατόμων με ειδικές δεξιότητες (ΚΕ.Μ.Α.Ε.Δ.). Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα αναπηρίας. Τη Δευτέρα 04.12.2023 με συνοδούς τις εκπαιδευτικούς Καραλή Νεκταρία & Χατζή Παρασκευή

ΑΦΙΣΑ Continue reading

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΠΑΛ ΕΤΟΥΣ 2024

00

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ – ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία οι υποψήφιοι (μαθητές και απόφοιτοι) που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση καλούνται να υποβάλουν τη σχετική Αίτηση – Δήλωση (Α-Δ) για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2024 από την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2023 μέχρι και την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023.
Η προθεσμία υποβολής είναι αποκλειστική. Για τον λόγο αυτό, είναι απαραίτητο να ενημερωθούν όλοι υπεύθυνα, αναλυτικά και με ενιαίο τρόπο, ώστε να διασφαλίζονται σε πανελλαδικό επίπεδο οι όροι ίσης μεταχείρισης των ενδιαφερομένων. Επισημαίνεται ότι στην παρούσα εγκύκλιο, όπου γίνεται αναφορά σε μαθητές/τριες των Ημερησίων ΕΠΑΛ, εννοούνται και οι μαθητές/τριες των Πρότυπων ΕΠΑΛ.