Ενημέρωση για τα σχολικά βιβλία Επαγγελματικού Λυκείου

Στο πλαίσιο του προγραμματισμού για το σχολικό έτος 2020?2021, καλούνται οι Διευθυντές των
ΕπαγγελματικώνΛυκείων να ενημερώσουν τους μαθητές και τις μαθήτριες που φοιτούν κατά το τρέχον σχολικό
έτος στις Α΄ και Β΄ τάξεις των ΕΠΑ.Λ. ότι πρέπει να διατηρήσουν το σύνολο των σχολικών τους βιβλίων (Γενικής
Παιδείας ? Τομέα ? Ειδικότητας), ώστε αυτά να αξιοποιηθούν στην έναρξη της επόμενης σχολικής χρονιάς εάν
αυτό κριθεί απαραίτητο.

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων ακ. έτους 2020-2021.

ΕΞΕ – 54305 – 2020 – Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ (1)

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΙΔΙΩΤΩΝ ΣΤΟ ΛΣ-ΕΛΑΚΤ_2020_ΑΔΑ Ω1Τ24653ΠΩ-7Μ1

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακ. έτους 2020-2021.

ΕΞΕ – 54285 – 2020 – Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακ (4)

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΑΣΕΙ ΑΣΣΥ_2020_ΑΔΑ 6Δ0Ρ6-ΓΓΑ (1)

Διαχείριση άγχους εξετάσεων

Την Πέμπτη 21 Μάη στις 17:00, το σχολείο μας σε συνεργασία με το Ε.Κ. Βέροιας, θα πραγματοποιήσει εξ αποστάσεως ενημέρωση με θέμα: «Διαχείριση άγχους εξετάσεων» με ομιλήτρια την ψυχολόγο κ. Αγγελακοπούλου Έφη.

Φωτογραφίες για τα απολυτήρια, τα πτυχία και τις Πανελλαδικές

Οι μαθητές της Γ’ και Δ’ τάξης να στείλουν/φέρουν φωτογραφίες για τα απολυτήρια, τα πτυχία και τις Πανελλαδικές ως εξής:
-Για απολυτήριο και πτυχίο 4
-Μόνο για πτυχίο 2
-Για απολυτήριο, πτυχίο και πανελλαδικές 5
-Για πτυχίο και πανελλαδικές 3

Λήξη διαδικασίας επιβεβαίωσης Αιτήσεων Δηλώσεων για τις Πανελλαδικές

Η διαδικασία επιβεβαίωσης των Αιτήσεων Δηλώσεων για τις Πανελλαδικές λήγει αύριο 14 Μάη.
Θα πρέπει να έχετε μαζί σας την ταυτότητα και φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου σας.