Τεχνικό πρόβλημα στις ηλεκτρονικές εγγραφές

Αγαπητοί μαθητές,
Κατόπιν αποστολής σχετικού μηνύματος από
την Ομάδα σχεδίασης, ανάπτυξης και συντήρησης
του πληροφοριακού συστήματος «e-eggrafes»
σας εφιστούμε την προσοχή για τις ηλεκτρονικές δηλώσεις:

Λόγω τεχνικού προβλήματος που διαπιστώθηκε στην εφαρμογή κατά την προσπάθεια βελτίωσης απόκρισης του συστήματος και αφορούσε στη διασταύρωση των στοιχείων ταυτοποίησης του/της αιτούντα/αιτούσας, και καθώς η ανάκτηση των αιτήσεων ενέχει σοβαρό κίνδυνο σφάλματος, είναι απαραίτητο να υποβληθούν εκ νέου οι αιτήσεις που υποβλήθηκαν από την Κυριακή 28-06-20 και ώρα 00.01 έως και την Τρίτη 30-06-20 και ώρα 08.30.
Επισημαίνεται, ότι όσοι/ες μαθητές/τριες ή η κηδεμόνες τους, εφόσον είναι ανήλικοι/ες, έχουν υποβάλει αίτηση κατά την προαναφερθείσα περίοδο, όταν εισέρχονται στο πεδίο «υποβληθείσες αιτήσεις» της εφαρμογής e-eggrafes, δεν βλέπουν πλέον την αίτησή τους, ανεξάρτητα από το εάν την είχαν ήδη αποθηκεύσει ή εκτυπώσει και οι αριθμοί που φέρουν οι αιτήσεις των συγκεκριμένων ημερομηνιών, δεν ισχύουν, καθώς ο αύξων αριθμός αρχίζει από την Τρίτη 30-06-20 και ώρα 08.31 από εκεί που είχε σταματήσει το Σάββατο 27-06-20 και ώρα 23.59.